Kümblustünni mõnusid saab nautida igal aastaajal ning igas vanuses inimesed. Kümblustünn (1600L) mahutab mugavalt 8 inimest. Kütmiseks kulub ca 3-4h (olenevalt aastaajast). Tünn on soojustatud, mis tagab kiirema vee soojenemise ning – mis peamine – aeglasema jahtumise. Haakekonksuga sõiduki olemasolul on võimalik kümblustünni vedada isikliku sõidukiga – kümblustünn on registris kerghaagisena ning selle vedamiseks piisab B-kategooria juhilubadest. Kümblustünn on kaalult kerge. Kohtadesse, kuhu sõiduk ja kümblustünn korraga ei mahu, on tünn võimalik lihtsa vaevaga käsitsi veeretada.

HINNAD

 • Perioodil 1.9.-31.5. 50€ / 24h
 • Perioodil 1.6-31.08. 70€ / 24h
 • Perioodil 23.-24.6. ja 31.12. 100€ / 24h
 • Aitame meeleldi küttepuude ja transpordiga.
 • Küttepuud 40L / 5€
 • Tünni puhastamisteenus 25€
 • Transport Hiiumaal = sõltuvalt kaugusest, küsi hinda!
 • Tagatisraha puudub!

Kasutusjuhend

ETTEVALMISTUSED ENNE KASUTAMIST

 1. Otsi tasane ning tugevam maapind, kuhu kavatsed kümblustünni paigaldada. Võta arvesse, et veega täidetud tünni ei ole võimalik enam liigutada.
 2. Aseta neli kandeklotsi tugipostide alla.
 3. Eesmist tugiratast kasutades lase käru esimene pool natuke allapoole ning kinnita tagumised tugipostid nelinurksetele kandeklotsidele.
 4. Eesmist tugiratast kasutades tõsta käru esimene pool üles ning kinnita eesmised tugipostid kandeklotsidele.
 5. Kui käru toetub juba tugipostidele, veendu, et käru oleks loodis ning tõsta eesmine tugiratas ülemisse asendisse. Kui mõne tugiposti ja kandeklotsi vahele jääb väike vahe (1-2cm), siis ära muretse – vee raskuse all vajub tugipost ise vastu kandepakku.
 6. Ühenda kaks korstnatoru, paiguta alumise toru ümber kuumakaitsevõre ning tõsta korsten ahjule.
 7. Jälgi, et ahju kõrval olev veekraan oleks kinnises asendis.
 8. Eemalda termokate (klambrite kood on ’’00’’). Kaane peal istumine, seismine ega kõndimine ei ole lubatud!
 9. Täida kümblustünn mageveega (soovitavalt kuni ca 10cm tünni servast)
 10. Täielikult või osaliselt veega täidetud kümblustünni ei tohi transportida.
 11. NB! Kütmist tohid alustada alles siis, kui ülemise ahjust tuleva toru ots on vee all.
 12. Olenevalt vee temperatuurist kulub tünni soojaks kütmisele ca 3-4 tundi ning 2-3 kotti 40L küttepuid. Kütmisprotsessi kiirendamiseks soovitame kasutada kuivasid küttepuid ja kaasasolevat termokatet.
 13. Kütmisel sega vett aeg-ajalt kaasasoleva mõlaga ning mõõda temperatuuri. Vastavalt klientide tagasisidele on eelistatud veetemperatuur jahedamate ilmadega 35-38 kraadi. 39-40 kraadise veetemperatuuriga tünnis ei suudeta üldjuhul kaua olla. Palava ilmaga on paljud meie kliendid kasutanud kümblustünni ka enda jahutamise eesmärgil ning piirdunud ca 20-kraadise veetemperatuuriga.

PÄRAST KASUTAMIST

 1. Kui oled kümblustünni kasutamise lõpetanud ning tuli on ahjus kustunud, võid alustada vee väljalaskmist.
 2. Talvel, kui õhutemperatuur võib langeda alla 0 kraadi, tuleb jälgida, et vesi kümblustünnis ja ahjus ära ei kulmuks. Külmumise vältimiseks lase vesi välja kohe peale kümblustünni kasutamist.
 3. Puhasta kasutatud vahendid ning aseta need haagise tagaosas olevasse laekasse.
 4. Kümblustünni võib pesta survepesuriga ning pehme švammi või lapiga. Teravate esemete ning kemikaalide kasutamine tünni puhastamisel on keelatud!
 5. Kinnita tünnile termokate, kasutades kõiki nelja klambrit ja kinnita veorihmad.
 6. Enne transportimist tuleb veenduda, et tugipostid on üles tõstetud ning haagis on korrektselt auto kärukonksu külge kinnitatud.